, Longform Newsy

World Press Photo 2013: jest szum, jest skandal, są nagłówki. Tylko po co?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Waldek

  Oszustwo polega na tym, że zdjęcie zostało zmontowane z trzech ujęć tego samego motywu.
  żenującym natomiast jest fakt i głos gremium World Press Foto – powołani specjaliści (Hany Fraid z Dartmouth College i Kevin Connor z Fourandsix Technologies) są zdania, że praca spełnia wymogi formalne, a zastosowana przez autora obróbka mieści się w normie.
  Co nazywamy teraz normą manipulację, powszechne kłamstwo czy też montaż który ma za cel sztuczne podwyższenie rozdzielczości zdjęcia w imię fotografii dokumentalnej

 • waldemar

  no cóż oszustwo to oszustwo w jakikolwiek sposób zrobione było jest i będzie oszustwem złodziejstwem itp i jeszcze nagroda za to??! eehhh ci którzy dają te nagrody są tacy sam to też oszuści ba nawet dużo więcej to już są kry…..

 • http://www.podgladzarski.com Croolick

  A jeszcze dodałbym jeszcze jeden aspekt, mianowicie celowe działanie władz Izraela. Nie zdziwiłbym się, gdyby nad tym całym Black PR w sprawie zdjęcia pracowała jakaś specjalna komórka w Tel Awiwie…

 • SingSing74

  Oczywiście, że w zdjęciach dokumentalnych najważniejsza jest treść. Dlatego we wszelakich konkursach w tej kategorii jedynym kryterium obok wspomnianej treści powinien być zakaz jakichkolwiek zabiegów w cyfrowej ciemni. Wtedy będzie można docenić prawdziwego dziennikarza/fotografa, a nie magika od Photoshop`a. W kwestii obojętności względem tematu tej fotografii to chyba nie ma się czemu dziwić. Włączając jakiekolwiek wiadomości codziennie widzimy śmierć dzieci i to niestety nie tylko na wojnie.


reklama