, Poradniki

Jak wyczyścić aparat i obiektyw?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
  • Antek

    Fajny artykuł, na pewno się przyda 🙂 Przy okazji podeślę coś od siebie – www.efotoalbum.pl/wszys…cy-aparatu macie tu dość dokładnie opisane czyszczenie matrycy, może skorzystacie 🙂

  • http://www.foturysta.pl Błażej

    Napisz drogi autorze coś o LensPen. Używam tego od 5 lat i jestem zadowolony aczkolwiek może nawet nie wiem, a ścieram sobie powłoki(?). Oczywiście gruszka jest także choć nie tak duża. Płyny nie za bardzo mi odpowiadają bo ciężko jest uniknąć smug. Pędzelek jest w Penie. Najczęściej używam gruszki, rzadziej pędzelka i sporadycznie czyszczę LensPen-em. Korpusu lustrzanki prawie nie czyszczę, a i tak jest jakiś taki czysty;) Obudowę obiektywów, metal, plastik i gumę czyszczę z kurzu i brudu gruszką i mikrofibrą.. Zwłaszcza zoomy, które mogą kurz zassać. Z wody osuszam jakoś papierem toaletowym, który mam w bagażniku (chwilowo nie mam mikrofibry bo umyłem nią komputer i jest brudna) .
    Czyszczenia matrycy się nie podejmowałem ale tragedii nie ma. Przeważnie radzi sobie z tym silniczek wibrujący sensorem i otrzepujący go z paprochów. Sprawdzam nieraz na mocno przymkniętej przesłonie i białym tle- jest ok. Profilaktycznie wytrzepuję paprochy (o ile to coś daje;) potrząsając aparatem skierowanym w dół bez obiektywu.


reklama