REKLAMA TP
, Aparaty kompaktowe Canon Newsy

Canon PowerShot G11 już oficjalnie!

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

2 odpowiedzi na “Canon PowerShot G11 już oficjalnie!”

 1. Szymon Marcjanek pisze:

  @rtur
  Fakt, niższa rozdzielczość pomaga w poprawieniu problemów z czułością. Tyle tylko, że G11 to model flagowy wśród kompaktów i z założenia przeznaczony jest dla fotografów o wyższych oczekiwaniach. I jako taki powinien być dobrze i na poziomie wyposażony.

  Canon od jakiegoś czasu angażował się w „wojny megapikselowe” – akcję bezsensowną i niepotrzebną. Ale skoro powiedziało się „a” to i wypada powiedzieć „b” i zamiast cofać się wstecz, do łatwiejszych rozwiązań, jakie z pewnością daje stosowanie niższych rozdzielczości, lepiej byłoby zoptymalizować istniejące matryce o wysokiej rozdzielczości pod kątem eliminowania szumów. A jest to przecież możliwe, jak pokazał choćby przykład 7D, w którym upakowano 18 Mpix na APS-C i szumy nie są tak wysokie jak oczekiwano!

  Oczywiście, to inne matryce i inne aparaty, niemniej jednak, to przykład podążania w dobrą stroną. Dlatego właśnie uważam, że G11 jest krokiem w tył i na tle innych kompaktów Canona, zaprezentowanych w tym samym czasie, nie wypada rewelacyjnie. I nie jest to w moim odczuciu powierzchowna opinia…

 2. @rtur pisze:

  Niższa rozdzielczość nie jest wcale krokiem w tył, jeśli chodzi o taką malutką matrycę. Canon to zrobił dla poprawienia czułośći i jakości zdjęć na wyższych ISO. Jak na 'maniaka' to trochę powierzchowna ocena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama