, Poradniki

Radzimy, jak fotografować przy słabym oświetleniu

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

5 odpowiedzi na “Radzimy, jak fotografować przy słabym oświetleniu”

 1. tuniek pisze:

  No to brawo odkryliście Amerykę, ale tyle jest rożnego rodzaju lamp ,że można się pogubić i zdurnieć

 2. Błażej pisze:

  Statyw to podstawa przy słabym oświetleniu. Jedyna korzyść z podnoszenia ISO jest gdy go nie ma lub gdy che się zamrozić ruch bo wszystko co się rusza ze statywu wyjdzie rozmyte. Ja bardzo lubię robić zdjęcia po zmierzchu lub przed wschodem ze statywu. Budynki są oświetlone, a z długimi czasami można uzyskać ciekawe ujęcia. Bawiłem się w to już w Zorce 6 ale nieco łatwiej jest w lustrzance cyfrowej. Można też panoramować i tu także wychodzą ciekawe ujęcia ale musi to być czas tuż po zachodzie lub nawet w jego trakcie. Dawno nie robiłem panoramowania. Muszę znów popróbować:) Może na Pendolino popróbuję.

  • Błażej pisze:

   Niejasno napisałem o tym ISO „gdy go nie ma” dotyczy braku statywu:) W kwesti ISO ogólnie problemem jest szum. Zwłaszcza kompakty tu cierpią. Rozmywa się obraz, nikną szczegóły. Z dużymi ISO w zasadzie tylko profesjonalne lustrzanki sobie dobrze radzą. Szum pierwszy powstaje w najciemniejszych obszarach kadru. Dlatego w nocy przy fotografii ulicznej lepiej skupić się na lepiej oświetlonych prze latarnie, wystawy sklepów, reklamy obszarach z minimalną ilością ciemności w kadrze.

 3. Aleks pisze:

  Wielkie dzięki za rzetelne, napisane przystępnym językiem informacje! 🙂 Świetnie, że urozmaicone przykładami, zdjęciami. Zmotywowana, postanawiam dogłębnie wykorzystać możliwości Uwieczniacza Mojego Życia 😀 Proszę o kolejne podpowiedzi

 4. Ola pisze:

  Świetny artykuł, wreszcie wiem w jaki sposób mogę wykorzystać mój aparat. Zawsze robiłam zdjęcia z lampą błyskową, a teraz spróbuję pobawić się ustawieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama