REKLAMA TP
, Lustrzanki Pentax Pierwsze wrażenia

Pentax K-50 i K-500 – dobra jakość w dobrej cenie? (pierwsze wrażenia)

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “Pentax K-50 i K-500 – dobra jakość w dobrej cenie? (pierwsze wrażenia)”

 1. junrus pisze:

  Specyficzny system? Szkła systemu Pentaxa można kupić w większości sklepów foto, a w sklepach internetowych jest ich, jak mawiają Rosjanie „skolko ugodno”. Nie wspominam tu o używanych, zarówno manualnych (zwłaszcza te starsze są doskonałej jakości) jak i z AF. Pentax to świetna marka, z doskonałymi tradycjami, pechowo ma takiego dystrybutora w Polsce jakiego ma.

  • Błażej pisze:

   To ciekawe bo ja jeszcze w żadnym sklepie (poza internetowymi) typu Fotojoker, Rtv Euro, Mediamarkt itp., a więc sklpeami dostępnymi większości Polaków nie widziałem ani jednego obiektywu Pentaksa. Nie mówię, o typowo fotograficznych sklepach, których jest jak na lekarstwo i są tylko w największych miastach ale zauważ, że większość Polaków mieszka poza tymi największymi miastami. Poza tym spójrz ilu „pentaksiarzy” widać w miejscach gdzie jest dużo turystów z aparatami lub na konferencjach prasowych czy innych imprezach, na których skupiają się fotografowie. Naprawdę niewielu. Procent, kilka procent… Dlatego całkiem słusznie jest nazwać go „specyficznym systemem”.

 2. Jotgie pisze:

  Nooo, przepraszam bardzo! Ale jestem w posiadaniu CZERWONEGO Pentaxa k-r, kupionego w Polsce. Model k-x można było kupić w kolorze czerwonym.
  Jednak zgoda, że całej palety kolorów w PL nie było. Z tego co pamiętam był jeszcze biały.

  • Antoni Żółciak pisze:

   Tak, były różne kolory. Do K-r też. Chodzi mi jednak o wspomnianą przez Ciebie paletę, tj. możliwość wyboru innego koloru gripa, innego koloru plastiku na pryzmacie, tylnej części obudowy – i tak dalej.

   Zresztą, nawet te różne opcje kolorystyczne (całościowe) zostały przez Apollo wprowadzone w późniejszym okresie z tego co pamiętam, choć mogę się mylić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama