REKLAMA TP
, Aparaty kompaktowe Panasonic Testy

Panasonic Lumix DMC-FT5 – test wodoszczelnego kompaktu z WiFi i Full HD

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

10 odpowiedzi na “Panasonic Lumix DMC-FT5 – test wodoszczelnego kompaktu z WiFi i Full HD”

 1. Kris77 pisze:

  Autor się nie przyłożył zbytnio do testu. To nie jest lustrzanka, a ja na kompakt wszystkie poważne portale wysoko oceniają jakość obrazu. Podobnie użytkownicy. Wkrótce będzie dostępny model FT6, który de facto nie różni sie od FT5.

 2. Raptorek pisze:

  Przyznam, że recenzja jest dla mnie nieco bezużyteczna. Tego typu aparaty kupuje się do nurkowań. Test powinien skupić się przede wszystkim na ergonomii obsługi pod wodą, czasie pracy baterii (bo kto będzie zmieniał akumulator podczas pływania?) i co najważniejsze na odwzorowaniu kolorów.
  Ktoś kto choć raz robił zdjęcia w czasie pływania z ABC nie znajdzie tu kompletnie nic użytecznego.

 3. lysy501 pisze:

  slabo przydatny moduł wifi czy recenzent miał aparat w rękach? przeciez mozna zdalnie sterowac apartem np. smrtfonem. szoda ze artykuł typu ctrl+v.

 4. Łukasz pisze:

  Witam , a mnie interesuje funkcja zdjęć poklatkowych ? z jaką prędkością robi zdjęcia . BO mój Ft-4 może zrobić zdjęcie co minute , jak to wygląda tu ? Pozdrawiam

 5. Bastek pisze:

  WiFi działa bardzo dobrze, testowałem na Samsungu S3 i wszystkie ustawienia oraz podgląd na żywo działa wyśmienicie, może rzeczywiście testowany model jest uszkodzony.
  Akwarium jest złym miejscem bo jeśli ktoś kupuje ten aparat to chyba nie po to żeby go włożyć do akwarium tylko żeby z nim popływać w morzu albo inny dużym zbiorniku wodnym w którym oświetlenie jest zdecydowanie inne niż to w domowym akwarium.
  Nie uważam żeby wartość światłosiły podana na papierze była wyznacznikiem tego że aparat jest lepszy albo gorszy. Może warto byłoby zrobić porównywalne zdjęcia testowe na tym modelu i tym który wg. Ciebie jest najlepszy i wtedy dopiero wysnuć wnioski? Dalej nie podałeś który aparat jest tym liderem. W testach z innych portali wynika, że jedne aparaty robią lepsze zdjęcia pod wodą ale już na powierzchni takie dobre nie są inne wręcz na odwrót więc wszystko zależy od kryterium jakie weźmiemy przy wysnuwaniu takich wniosków.
  Można dodać że aparat robi bardzo fajne zdjęcia 3D, zakładam że nie było t sprawdzane z powodu braku odpowiedniego sprzętu.
  No i jeszcze jedna nieścisłość którą może wyjaśnisz: Zalety – Dobra jakość zdjęć; Wady – Przeciętna jakość obrazu.

  • Arkadiusz Marcjanek pisze:

   W galerii jest również zdjęcie wykonane w jeziorze. Oświetlenie na fotografii akwarium jest jak najbardziej sztuczne – pochodzi z lampy LEDowej wbudowanej w aparat. Jest to zatem kolejna funkcja, którą mogłem przy tej okazji sprawdzić. Podkreślę natomiast, że wszystkie zdjęcia przedstawione w galerii są poglądowe i mają na celu pokazanie wydajność aparatu w różnych warunkach.
   Porównanie aparatów wodoodpornych to dobra sugestia. Jednak na tą chwilę swojej opinii nie zmienię. Nie zamierzam też podawać który z aparatów o jaśniejszej optyce jest liderem segmentu (okaże się przy testach) bowiem są przynajmniej dwa porównywalne modele, ale nie jest to FT5.
   Nieścisłość w zaletach i wadach została sprostowana.

   Pozdrawiam.

 6. Bastek pisze:

  Recenzja nie trzyma się kupy. Np. „Wydajność zasilania nie zachwyca” po czym kawałek dalej pozytywny wpis o 400 zdjęciach na akumulatorze i w zaletach „wydajny akumulator”.
  To, że autorowi nie udało się sparować urządzeń po WiFi nie znaczy że moduł jest mało użyteczny. Powiem więcej, jest świetny! Po połączeniu ze smartfonem mogłem sterować aparatem z poziomu telefonu, kadrując i robiąc zdjęcia na odległość, np. kiedy śledziłem płochliwe ptaki. Dodatkowo można przenosić zdjęcia na laptopa bez otwierania klapki co zwiększa żywotność uszczelek.
  A testowanie jakości zdjęć w akwarium to już po prostu śmiech na sali.
  I jeszcze jedna uwaga – skoro aparat nie jest liderem segmentu to kto nim jest i na jakiej podstawie wysnuto takie wnioski?

  • Arkadiusz Marcjanek pisze:

   Witam
   Rzeczywiście, do wpisu o wydajności zasilania wkradł się błąd – został już poprawiony.
   Jeśli chodzi o WiFi – Nigdzie nie napisałem, że nie udało mi się sparować urządzenia. Wręcz przeciwnie. Funkcję sprawdzałem na kilku tabletach i smartfonach. Za każdym razem efekt był ten sam – możliwość przeglądania zdjęć z galerii, a nawet możliwość naciśnięcia spustu migawki, ale brak podglądu i czarny obraz zamiast zdjęć. Nie wykluczam usterki egzemplarza testowego, ale w świetle faktów innej opinii dać nie mogłem.
   Czemu akwarium jest złym miejscem do testowania jakości zdjęć? Nie jest to co prawda głębokość, do której producent gwarantuje wodoszczelność obudowy, ale też nigdzie nie napisałem, że tą cechę testowałem w ten sposób. Akwarium pozwala się rozeznać jak urządzenie działa pod wodą, przy mniejszej ilości światła oraz poruszających się obiektach (ryby).
   Aparat nie jest liderem segmentu, ponieważ pomimo dobrej do codziennych zastosowań optyki, obiektyw charakteryzuje się standardowym zakresem światłosiły (a jest to wartość ważna w zdjęciach podwodnych). Na rynku są aparaty odporne, które oferują lepszą wartość F.

   Pozdrawiam.

   • jo pisze:

    Panie Arku. Proszę nie upierać się przy testowaniu w akwarium. Kluczowym problemem jest światło i to co woda robi z oświetleniem naturalnym oraz jak wpływa zanurzenie na kolory na 2, 3 ,5 i 10 metrach głębokości. Aparat w trybie podwodnym powinien korygować np. zaniebeszczenie zarówno na zdjęciach jak i na filmie.

 7. jeriho pisze:

  Swietny aparacik od Panasonica, zostal nawet doceniony podczas TIPA 2013 jako najlepszy aparat odporny na wstrzasy itp ;]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama