, Lustrzanki Sony

Liczysz na nowy autofokus w Sony SLT-A99? Możesz się przeliczyć


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • smolik

  Popieram Rafała to raczej media kreują A99 jako lustrzankę , czas pokarze jaką jeszcze tajemnicę kryje ów model A99

 • http://www.wylegala.blogspot.com Rafał Wylegała

  Gwoli sprostowania… pełna nazwa poprzednich aparatów Sony zaczynała się od DSLR np
  DSLR A900.
  Czyli Digital Single Lens Reflex
  Dla nowej serii zrezygnowano z tego skrótu na rzecz SLT np SLT A99.
  SLT to skrót od Single Lens Translucent.
  Sony nie sugeruje nigdzie że to są lustrzanki.
  To raczej media mają problem z tym do jakiej kategorii te aparaty włożyć.
  Pozdrawiam serdecznie 🙂
  Rafał Wylegała

 • aqq

  To nie jest lustrzanka tylko EVIL. Sony może wciskać kit a prasa to powtarzać, ale faktem jest, że wizjer w tym czymś jest elektroniczny.

  • http://www.fotoManiaK.pl Szymon Marcjanek

   Wizjer jest elektroniczny, ale w dalszym ciągu mamy w A99 lustro, jako istotny element konstrukcyjny – formalnie zatem aparat traktowany jest jako lustrzanka. Pozdrawiam

   • aqq

    Lustro w lustrzance służy do odbijania obrazu z obiektywu do wizjera optycznego i jest unoszone w chwili otwarcia migawki.
    W niektórych komórkach są lusterka żeby ułatwićrobienie słitaśnych fotek. Też można taką komórkę formalnie traktować jako lustrzanka.

    Zresztą nawet Sony formalnie nazywa ten model SLT-A99 nie DSLR-A99. Lustrzanka to polskie tłumaczenie Single Lens Reflex. Może czas najwyższy wprowadzić polskie określenie na Single Lens Translucent. Moze przezrocznka :)… albo lepiej poczekać, aż Sony zbankrutuje i skońćzy się produkcja tych cudaków. Biorąc pod uwagęich coroczne straty to powinno być już niedługo.

    • http://www.fotoManiaK.pl Szymon Marcjanek

     Podobnie jak i słowo „tablet” oznaczało kiedyś coś innego, niż obecnie, tak i pojęcie „lustrzanka” staje się coraz szersze, wraz z upowszechnieniem kolejnych rozwiązań technologicznych. Walka z tym trendem nie ma większego sensu.

     Co do Sony, to A99 formalnie zalicza ten model do lustrzanek, podobnie jak i inne SLT. A o kondycję Japończyków specjalnie bym się nie martwił – wbrew pozorom trzymają się nieźle i dużo inwestują, choć niekoniecznie w rynek FOTO. 😉

 • Lider

  Sprawa wygląda bardzo dziwnie , tak jak w przypadku Canona i Nikona coś się psuje coś nie działa, potem jest poprawiane bardzo bardzo dziwna historia.


reklama