, Bezlusterkowce Canon Newsy

Canon EOS R5 i R6 mogą się przegrzewać? Producent komentuje

Canon EOS R5 / fot. Canon

Canon EOS R5 / fot. Canon

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Giff Gerford

  No i sprawa, mówiąc kolokwialnie, się rypła. Czytając komentarze internautów, Canon nie może mieć powodów do zadowolenia. Szczególnie ludzie zajmujący się fotografią ślubną nie wyobrażają sobie używania R5 w czasie ślubu do filmowania. Przegrzewający się aparat dyskwalifikuje go do użycia w tych sytuacjach, kiedy to czasami ważna jest każda scena i każda minuta..

  • Paweł

   Trochę tak, trochę nie:) pamiętajmy, że ślubów nie nagrywa się w 8K, nie ma też potrzeby nagrywania całości w 4k 120kl. Zazwyczaj nagrywa się w 4k 25kl lub ewentualnie 4k 50kl ze względu na wielkość plików i czas jaki musimy zarejestrować. W 4k 50p ten czas nagrywania jest dosyć długi, w 25kl limitu już nie ma. Z tego też co wiem, jeśli aparat nam się przegrzeje przy 120kl możemy przełączyć na 25kl i nagrywać dalej. Video ślubne to nie moja działka ale zajmuje się filmami korporacyjnymi i nie ukrywam, że R5 jest mocno w kręgu mojego zainteresowania.

   • Giff Gerford

    Dobrze, że zaznaczyłeś iż nie zajmujesz się ślubami, gdzie możliwość nagrywania powinna być raczej nieograniczona

    • Dominik Patoła

     Jednak Paweł ma rację pisząc, że ślubów nie filmuje się w 4K 120p, a już tym bardziej 8K. Może za dwa ujęcia w 8K, by móc mocno wykadrować, a reszta 4K 50/25p. Jeśli w tym zakresie nie będzie się za mocno przegrzewać, to myślę, że wciąż można go rozpatrywać pod kątem ślubów.


reklama