, Bezlusterkowce Canon Newsy

Canon EOS R5 i R6 mogą się przegrzewać? Producent komentuje

Canon EOS R5 / fot. Canon

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “Canon EOS R5 i R6 mogą się przegrzewać? Producent komentuje”

 1. Giff Gerford pisze:

  No i sprawa, mówiąc kolokwialnie, się rypła. Czytając komentarze internautów, Canon nie może mieć powodów do zadowolenia. Szczególnie ludzie zajmujący się fotografią ślubną nie wyobrażają sobie używania R5 w czasie ślubu do filmowania. Przegrzewający się aparat dyskwalifikuje go do użycia w tych sytuacjach, kiedy to czasami ważna jest każda scena i każda minuta..

  • Paweł pisze:

   Trochę tak, trochę nie:) pamiętajmy, że ślubów nie nagrywa się w 8K, nie ma też potrzeby nagrywania całości w 4k 120kl. Zazwyczaj nagrywa się w 4k 25kl lub ewentualnie 4k 50kl ze względu na wielkość plików i czas jaki musimy zarejestrować. W 4k 50p ten czas nagrywania jest dosyć długi, w 25kl limitu już nie ma. Z tego też co wiem, jeśli aparat nam się przegrzeje przy 120kl możemy przełączyć na 25kl i nagrywać dalej. Video ślubne to nie moja działka ale zajmuje się filmami korporacyjnymi i nie ukrywam, że R5 jest mocno w kręgu mojego zainteresowania.

   • Giff Gerford pisze:

    Dobrze, że zaznaczyłeś iż nie zajmujesz się ślubami, gdzie możliwość nagrywania powinna być raczej nieograniczona

    • Dominik Patoła pisze:

     Jednak Paweł ma rację pisząc, że ślubów nie filmuje się w 4K 120p, a już tym bardziej 8K. Może za dwa ujęcia w 8K, by móc mocno wykadrować, a reszta 4K 50/25p. Jeśli w tym zakresie nie będzie się za mocno przegrzewać, to myślę, że wciąż można go rozpatrywać pod kątem ślubów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama