REKLAMA TP
, Aparaty kompaktowe Bezlusterkowce Newsy Panasonic Sigma

Panasonic GH1 i Sigma DP2 – porównanie rozpiętości tonalnej zdjęć

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

2 odpowiedzi na “Panasonic GH1 i Sigma DP2 – porównanie rozpiętości tonalnej zdjęć”

 1. Szymon Marcjanek pisze:

  @Zbyszek
  Tak, GH1 potrafi więcej. Dlatego też, ten tekst nie porównuje obu aparatów, a tylko pewien wycinek ich możliwości. Stoi to zresztą w tekście, cytuję:”…pojedynek dotyczy co prawda tylko ułamka możliwości obu modeli …”

  Ideą przyświecającą temu testowi nie jest absolutnie przekonywanie kogoś do zakupu jednego lub drugiego urządzenia! One nie mogą ze sobą w równym stopniu konkurować i to chyba jest jasne. Chodzi jedynie o to, by wskazać iż w niektórych zastosowaniach tańszy kompakt wcale nie musi ustępować pola droższej konstrukcji z wymienną optyką. I tyle.

  A co do ceny, to link prowadzi do grupy zbiorczej GH1 zawartej na Ceneo. Stąd też obecne są różne konfiguracje tego aparatu, nie koniecznie akurat ta testowana. A wyświetlana cena jest zwyczajnie najniższą wartością dla najtańszego zestawu z GH1 z tamtejszej grupy.

  Nie rozumiem też zarzutu o wprowadzanie w błąd potencjalnych nabywców. Artykuł nie jest ofertą handlową, a cena figurująca pod opisem GH1 jak i Sigmy to po prostu cena orientacyjna, przeznaczona dla czytelników.

 2. Zbyszek pisze:

  Ten artykuł to kompletne nieporozumienie i wprowadzanie w błąd potencjalnych nabywców.Podajecie ceny GH1 z obiektywem Panasonic (Leica) 14-140mm, a przytaczacie test tego aparatu z obiektywem Olympusa Zuiko 17mm f/2.8 bez OIS i o zdecydowanie mniejszej rozdzielczości. Poza tym możliwości sigmy, to zaledwie ułamek tego co potrafi GH1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama