REKLAMA TP
wtorek, 15 września 2015, Dominik Patoła

Jaki tani i dobry statyw do filmowania?

stat15
fot. Marta Diarra/Flickr CC

0 odpowiedzi na “stat15”

 1. Błażej pisze:

  Droga redakcjo. Proszę o jakieś zestawienie czy test porównawczy statywów i uchwytów do tradycyjnych statywów przeznaczonych dla smartfonów. Lustrzanką nie lubię filmować, a smartfonem jak najbardziej.

  Jeśli chodzi o głowice do filmowania to chyba najmniej trafnym wyborem będzie głowica kulowa i głowice 3D i 2D z krótkimi pokrętłami. Te dwie ostatnie i do nich podobne (tudzież podobne na stałe montowane do statywów) nadają się najlepiej. Posiadam bardzo podobną głowicę Manfrotto jak uwidoczniona na zdjęciu pod kulową. Nie filmuję lustrem ale raczej ona się do tego by nie nadawała bo nie ma aż tak płynnego ruchu pod obciążeniem (mam na myśli ruchy poprzeczne oraz w osi wzdłużnej bo obrót jest płynny).
  Z resztą najlepiej zamontować kamerę na kurze 😉 https://www….RKu785g0O0

  • Dominik Patoła pisze:

   Pomyślimy nad takim tekstem. Rozwiązanie z kurą bardzo mi się podoba – idealnie nadaje się do kategorii budżetowych urządzeń do stabilizacji kamery. A oprócz stabilizacji jeszcze jest szansa na jajka. Inne statywy tego nie mają,

 2. snoopy071 pisze:

  Czy w takim razie statyw triopo mx-1128 oraz głowica Velbon PH-368 to dobry zestaw? czy w ogóle te dwa produkty są ze sobą kompatybilne? pozdrawiam

  • Dominik Patoła pisze:

   Nogi od Triopo są stabilne, a głowica Velbona potrafi zapewnić w miarę płynne ruchy, oczywiście nie takie, jak pięciokrotnie droższe Manfrotto, ale jeśli nie jesteś wymagającym profesjonalistą, to powinno wystarczyć. Velbon ma uniwersalne mocowanie 1/4 cala, więc wystarczy, że zapytasz sprzedawcę, czy Triopo również takie posiada. Jeśli tak, można bez problemu połączyć.

 3. snoopy071 pisze:

  dzięki za odpowiedź. a czy w takim razie jest jakaś głowica wideo godna uwagi, pomiędzy tymi dwiema wymienionymi, patrząc na jakość oraz cenę? ewentualnie czy za cenę ok 400 zł dostaniemy coś równie ciekawego jak ten zestaw, pod kątem wideo?


reklama