, Bezlusterkowce Panasonic Testy

Test aparatu Panasonic Lumix GX7

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • dsa

  Szajs, którego zgodnie z warunkami użytkowania nie można nawet zabrać na plażę. Po miesiącu w Tajlandii umarł i serwis się wypiął twierdząc, że pracował w wilgotności powyżej 80%, a taka jest maksymalna zgodnie z warunkami używania. Aparat w ogóle nie jest szczelny. Ponad 3 tys wyrzucone w błoto. Szajs i dwa obiektywy leżą w garażu.

  • Marecki

   Oj dsa, przykre że zniszczyłeś taki fajny sprzęt ;-( To ty nie wiedziałeś, że GX7 nie ma uszczelnień? Nie wiedziałeś!? I to wina sprzętu? Chmmm. Łapiesz o co chodzi?

   Przy okazji potwierdzam moją ocenę GX7, którą napisałem powyżej. Licznik aparatu powiększył się o kilka tysięcy (w większości dobrych) zdjęć i kilkaset filmów. Zdjęcia są super, a filmy … mmm miodzio.

   Dodam jeszcze taką moją skromną ocenę tego aparatu: Panasonic Lumix GX7 to aparat z 2013 roku i nikt nie robi z nim testów porównawczych współczesnych konstrukcji. I dobrze. Dla tych nowoczesnych dobrze, bo GX7 zjadłby je na śniadanie. Jedyne czego może brakować to nagrywania w 4K, wejścia na zewnętrzny mikrofon, no i oczywiście uszczelnień 🙂 jak boleśnie zauważył dsa.

   Uprzedzę pytanie – nie, nie mam nic wspólnego z firmą Panasonic lub którymś z jej przedstawicieli. Po prostu cieszę się z fajnego sprzętu. Codziennie …

   • pawelzi

    ciekawy jestem czy w Tajlandii nie mozna tego aparatu kupic, a jesli mozna to co serwis tak samo zareaguje jak u dsa?? 🙂

  • B.

   Mega aparat. Co do szczelności, deszczowy tydzień na Islandii, lało na niego bardzo często – nic się nie stało, śmiga jak śmigał – więc może miałeś pecha albo ja szczęście 🙂

  • Forest1630

   A działają te obiektywy bo ja mógłbym coś podkupić 🙂

 • Marecki

  @wiskoza – Nie, nie można.

  @Marek – Czy sprzedajesz Sony, że tak ostro nas informujesz? Zanim kupiłem GX7 zrobiłem testy porównawcze w kilku sklepach pomiędzy najnowszymi Soniakami, a „starym” Lumixem GX7. Później te zdjęcia oglądałem w domu na dużym ekranie. Efekt? – no cóż, większa rozdzielczość aparatów Sony, ani większa ilość pól ostrości nie przekłada się na jakość. Przecież zdjęcia robimy po to, aby je potem oglądać! A te robione GX7 są po prostu piękne. Mam na myśli: jaśniejsze, cieplejsze + mniej szumów. Zachęcam wszystkich do zrobienia takich testów przed zakupem aparatu, który ma „więcej cyferek” 🙂 Sam zostałem do tego zachęcony i dlatego nie popełniłem błędu. Poza tym GX7 ostrzy bardzo szybko, nagrywa krystalicznie czyste filmy, ma mnóstwo możliwości dostosowania ustawień do własnych potrzeb. Możliwość odchylania wizjera + jakość obrazu który wyświetla, to … no po prostu miodzio.

  To tyle jak na około 2 miesiące testów. Teraz tylko dokupić jasne stałki i … będzie pełnia zadowolenia.

  • wiskoza

   szkoda, dzięki za informację 🙂

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/864184900316428/ Monika Turel

  Świetny sprzęt.Dopiero z tym modelem zaczynałam moją przygodę z bezlusterkowcami i mogę śmiało powiedzieć, że jestem zachwycona. Bardzo dobre zdjęcia, nie muszę nosić ze sobą gigantycznej lustrzanki, szybki czas reakcji…no nie chcę się za bardzo rozpływać:)

  • wiskoza

   Czy w trybie filmowym można manualnie ustawiać ISO?

 • Artur

  Deniso – GX7 bije A6000 w działaniu i szybkości autofokusa. W dodatku Lumix jest średnio 600 zł tańszy od Sonego.

  • Marek

   Pierwsze się doinformuj GX7 nie ma żadnych szans jeśli chodzi o autofocus z A6000. Do tego Sony ma większy sensor, co oznacza lepsze zdjęcia.

 • Deniso

  Ktoś chyba się pomylił z ceną czy to naprawdę tyle kosztuje? Za 3400 zł można kupić znacznie lepszy Sony A6000, hest to aparat z najszybszym autofokusem na świecie który wykonuje zdjęcia seryjne z szybkością 11,5 kl/s.

 • wiskoza

  Aparat kuszący, ale czy pełna, manualna kontrola nad ekspozycją w trybie filmowym obejmuje również ISO?

 • Fotografia

  Ze wszystkich bezlusterkowców wybieram ten

 • http://gravatar.com/pablito666 Paweł

  Uważam, że to świetny sprzęt, chciałbym tylko mieć możliwość porównania go z Lumixem GM1, oczywiście pod względem jakości zdjęć, bo nie wszystkie funkcje GX7 dało się upchnąć w mniejszym GM1, ale mikro rozmiar GM1 bardzo do mnie przemawia 🙂

 • Gustaw

  widziałem juz kilka testów tego aparatu, każde wypadają bardzo dobrze. chyba pora zastanowić się nad zmiana aparatu;)

 • Sara

  Jak na kitowy obiektyw zdjęcia bardzo fajne. Filmy też wyglądają bardzo dobrze jak na aparaty

 • Boggy

  Te filmy na Vimeo wyglądaja naprawdę pro!


reklama