REKLAMA TP
środa, 18 września 2013, Antoni Żółciak

Test: Canon EOS 100D. Najmniejsza lustrzanka na świecie

canon-eos-100d-6
Canon EOS 100D / fot. fotoManiaK.pl

0 odpowiedzi na “canon-eos-100d-6”

 1. qwerty pisze:

  ten model jak i 1100D to straszne buble… Canon w najniższych modelach robi sobie z użytkowników jaja w przeciwieństwie do Nikona D3200… Żałosny sprzęt.
  P.S: Jakość powyższych klipów wygląda jakby były nagrywane moją L920 (a nawet gorzej – u mnie przynajmniej działa stabilizacja…), a nie lustrzanką z dużą matrycą i 30 kl/s…

 2. Prezydent RP pisze:

  SUPER aparacik , zdjecia jak z kazdej lustrzanki dobre , troll powyzej wpaja ze jego nokia robi lepsze zdjecia niz aparaty cyfrowe , a w rece niemial z nigdy aparatu.
  Super aparat znacznie fajniejszy niz amatorskie nikony .

  • qwerty pisze:

   czytanie ze zrozumieniem to trudna umiejętność komiś gsm?
   Nigdzie nie napisałem, że l920 robi lepsze zdjęcia niż aparat cyfrowy, a tym bardziej od lustrzanki bo nie robi…
   Amatorskie Nikony biją ten model (jak i 1100D) o głowę… weź takiego d3200 do łapy i tą zabaweczkę a sam się przekonasz.

   P.S: Podszywanie, ośmieszanie i wyśmiewanie Prezydenta RP jest przestępstwem. Zgłosiłem sprawę wraz z Twoimi danymi gdzie trzeba. Obrażając Prezydenta naszego kraju obrażasz jego obywateli – w tym samego siebie… ciemnogród…

   Podstawa prawna: paragraf 2 artykułu 135 o brzmieniu: „Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

 3. Danio pisze:

  Nie dawno czytałem podobny komentarz na jakimś forum fotograficznym, ale tam jakiś koleś krytykował tańsze Nikony, a chwalił sprzęty Canona, ja też wolę sprzęt Canona. Po za tym jeżeli kupię do tego aparatu porządny obiektyw i zewnętrzną lampę błyskową, fotograf będzie doświadczony, a zdjęcie dopracuje się w photoshopie lightroom 5, czy cs6. To zdjęcie będzie ekstra 🙂

  • qwerty pisze:

   a kto normalny kupując najgorsze lustro w systemie kupuje do niego świetne szkło, pro lampę, photoshopa? I na dodatek miałby mieć doświadczenie? Takie osoby kupują przynajmniej 7D który daje możliwość rozwoju a nie szrot pokroju 100D i 1100D… Podepnij pod to 70-200/2.8 – nawet nie utrzymasz….
   W wyższych modelach nie ma róznicy między Canonem a Nikonem, lecz w serii amatorskiej canon bardzo ogranicza swoje modele w przeciwieństwie do Nikona. Taki D3200 czy D5200 daje użytkownikom masę funkcji i lepsze osiągi od konkurencji… to są fakty potwierdzające się nie tylko na papierze ale w rzeczywistości.

 4. Danio pisze:

  Fajne zdjęcia. Nadają się do banku zdjęć 🙂

 5. Tomasz Kantor pisze:

  Witam
  Czy do tego aparatu pasują obiektywy takie same jak do modeli 600d czy 650d ?

 6. lajkonik pisze:

  Ciekawe jak sie to bedzie mialo to zapowiedzianego malutkiego bezlusterkowca od Panasonica oznaczonego symbolem GL, za jakis czas lustrzanki jak i bezlusterkowce bd rozmiaru smartfona 🙂

 7. Błażej pisze:

  Taki sprzęcik dobry do street photo. Do tego jakaś mała stałka i można iść w wielkie miasto. Zawsze to jakaś alternatywa dla drogich bezlusterkowców.

 8. Johnny pisze:

  Co to za tereny górskie i chatka na zdjęciach? Ps. Zależy mi na odpowedzi 🙂

  • Antoni Żółciak pisze:

   Szlak z Kasprowego Wierchu na Czerwone Wierchy. A chatka jest na drodze z Kuźnic do schroniska Murowaniec. 🙂


reklama