REKLAMA TP
, Bezlusterkowce Sony Testy

Test: Sony NEX-5R – aparat z WiFi, dotykowym ekranem i wymienną optyką

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Test: Sony NEX-5R – aparat z WiFi, dotykowym ekranem i wymienną optyką”

 1. Jerry pisze:

  Moduł wifii, sprawdza się dobrze. Można zdjęcia wysyłać do telewizora, a aplikacja dostępna na telefon pozwala na podgląd na żywo i obsługę menu. Dzięki wifii możemy eksportować zdjęcia na wybrane portale internetowe bezpośrednio z aparatu.

 2. Lukin pisze:

  Biorę poważnie pod uwagę zakup tego aparatu obok kilku innych. Zmartwiło mnie to że włącza się aż 4 sek. Zobaczę jak po premierze wypadnie Lumix GM1, jesli jakość zdjęć pozostanie taka jak w GX7 przy mniejszej cenie i oczywicie rozmiarach aparatu, to chyba zdecyduje się na Lumixa a nie NEXa.

 3. Marcwan pisze:

  Panie Arkadiuszu jeżeli chodzi o zdjęcia seryjne w teście podał Pan 3,5 kl/s a w specyfikacji jest 10 kl/s http://www….ny-nex-5r/ tutaj również w specyfikacji podane jest (na samym dole) 10kl/s http://www….est_ap=214
  Więc jak to jest z tymi zdjęciami seryjnymi?

  • Szymon Marcjanek pisze:

   Pod nieobecność Arka ja postaram się odpowiedzieć. Wspomniany NEX osiąga deklarowaną prędkość (10 kl/s) tylko na przez pierwszą sekundę i tylko w trybie z priorytetem szybkości. W trybie standardowym dla JPEG FINE sprzęt rejestruje już tylko 3,5 kl/s – to samo zresztą piszą cytowani przez Pana redaktorzy z Optyczne.pl, w sekcji Użytkowanie i ergonomia –> Zdjęcia seryjne. Pozdrawiam

 4. Krzysiek pisze:

  Bardzo profesjonalny test. Tylko sony NEX 5R nie posiada stabilizacji matrycy.

  • Arkadiusz Marcjanek pisze:

   Masz rację. Chodziło o stabilizację w obiektywie, który był dołączony do zestawu. Informacja w tekście została sprecyzowana.
   Pozdrawiam

 5. qwerty pisze:

  sprzęt niczego sobie – mam jego młodszego i dużo tańszego brata, dostałem w rozliczeniu od klienta. Zadziwił mnie autor tą skutecznością stabilizacji matrycy – 6EV? Mój evil Sonego wyciąga max. 4 EV tyle co większość szkieł Nikona, których używam z D7000 i D700 (niektóre nawet 4 nie wyciągają…). 6 EV to naprawdę poważny wynik?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama