, Lustrzanki Nikon

Nikon D5200 – nowa lustrzanka dla amatorów

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • iSeGi

  Dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję że podejmę dobrą decyzj. 🙂

 • iSeGi

  Jaką by pan polecił lustrzankę na start ? Zastanawiam się nad Nikon’em D5200 oraz Canon’em 700D a może jakaś marki Sony ?

  • qwerty

   Nikon D5200 będzie świetnym wyborem na start, tak samo jak Canon 700D. Sony w tej kategorii lekko odstaje swoim A58, choć to nadal dobry sprzęt. Pomyśl inaczej: decydując się na dany aparat, podejmujesz decyzję wiążącą – każdy system ma własne tylko do siebie pasujące obiektywy, lampy, akcesoria (oczywiście są producenci nie zależni jak Tamron, Tokina, Sigma i Samyang, ale to nie to samo). Wybierając Nikona będziesz miał świetny wybór w tanich szkłach jak 35/1.8G, 50/1.8G, 55-300, 70-300, 16-85, 18-200 itp. W Canonie amatorskie szkła są trochę droższe i wiele modeli nie było już od dawna odświeżane. Sony ma kilka dobrych tanich szkieł ale nadal nie ma takie wyboru jak Nikon.

   Osobiście na start wszystkim polecam Nikona D5200 – świetne body dające ogromne możliwości, do tego masa dobrych szkieł za niewielkie pieniądze – za ok. 8 tys. zł można skompletować sobie system.

 • sławek

  No cóż w mojej ocenie to ewidentny brak prawdziwej oceny korpusu.
  Kupujący nie ma zielonego pojęcia z jaką optyką ten korpus będzie działał.
  .Wystarczy napisać ze starszymi obiektywami NP . typu śruba nie będzie działać AF straciłem 5- godzin na znalezienie tej informacji.

  • http://www.fotoManiaK.pl Szymon Marcjanek

   Najwyraźniej nie zrozumiałem Pana pytania – wydawało mi się, że ma Pan ma myśli brak opisu optyki dołączanej do danej lustrzanki. Pozdrawiam

 • sławek

  Panie Szymonie mam wielką prośbę do Państwa i redakcji .Czemu w opisach przedstawianych aparatów nie ma nic odnośnie optyki z jaką współpracuje aparat danej firmy .
  Czy to jest polityka waszej redakcji czy ogólno światowa.

  • http://www.fotoManiaK.pl Szymon Marcjanek

   Opisując lustrzanki rzadko kiedy wspominamy jednocześnie o obiektywach, bo są to dwa różne produkty. Nie znaczy to jednak, że o optyce nie piszemy w ogóle: www.fotomaniak.pl/categ…obiektywy/

   Pozdrawiam

 • smolik

  Morze i lepszy to się jeszcze okaże , ale brak możliwości podstawienia starej optyki choćby na śrubokręt w mojej ocenie to kolejny nie wypał.

  • http://gravatar.com/lawluniverseofficial lawluniverseofficialgarret

   może, a nie „morze”…..

  • http://www.gmail.com Marit.

   kolega się nauczy poprawnie pisać, bo braki to już ze szkoły podstawowej tu widać. Nie można być tumanem przez całe życie.

 • czarek

  No cóż problemy jak zwykle biorą się z niewiedzy o samej fotografii i aparacie .
  To nie kolejny numer aparatu ,ale radykalna zmiana o 2- numery wyżej .

 • George

  Porównanie cenowe Nikona D5200 / patrz Fotopolis – body – ok. 3700 zł / i Nikona D5100 – body aktualnie ok. 1700 zł / jest szokujące.
  Biorąc pod uwagę aktualne podwyżki cen euro , podane ceny mogą okazać się jeszcze wyższe.
  Należy mieć nadzieje , że proponowane ceny Nikona D5200 bedą jednak dużo niższe.
  Taką nadzieję mają zapewne wszyscy Ci miłośnicy Nikona , którzy przymierzają sie do zakupu tej nowoczesnej przecież lustrzanki.
  A zatem pozdrawiam wszystkich Nikoniarzy.
  PS.
  Przepraszam , że ciągle wracam do aspektów ekononomicznych zakupu tego nowoczesnego zapewne aparatu , ale to zapewne będzie rzutowało na wielkość sprzedaży , a zatem i zysków Producenta i wszystkich pośredników.

  • http://www.fotoManiaK.pl Szymon Marcjanek

   Już wkrótce przekonamy się, czy faktycznie obecnie przywoływane ceny staną się oficjalnymi. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby tak właśnie się stało – ostatnie ruchy Canona i Nikona wskazują na to, że czekają nas jednak podwyżki… Pozdrawiam

 • George

  Ceny tego aparatu podane przez Fotopolis / body – ok. 3700 zł / , a wraz z kitowym obiektywem 18-55 – około 4250 zł są cenami zaporowymi. Ten aparat będzie droższy od Nikona D7000 . Ciekawe jak duże będzie zapotrzebowanie na ten aparat.
  Pozdrawiam

 • George

  Powtarzacie te same opisy cząstkowe aparatu nikon D5200 po dwa razy

  • http://www.fotoManiaK.pl Szymon Marcjanek

   Faktycznie, w załączonej informacji zdublował się wpis. Dziękuję za wychwycenie błędu. 🙂


reklama