, Aparaty kompaktowe Newsy Sony

Sony Cyber-shot DSC-HX5 – GPS i kompas na pokładzie

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

6 odpowiedzi na “Sony Cyber-shot DSC-HX5 – GPS i kompas na pokładzie”

 1. Szymon Marcjanek pisze:

  @romies: Cieszę się, że mogłem pomóc 🙂

  Pozdrawiam serdecznie

 2. romies pisze:

  Właśnie takie argumenty przekonują mnie do HX9 🙂 Dziękuję bardzo za pomoc, ponieważ samodzielnie nie jestem w stanie-jako laik- skonfrontować zestawionych parametrów z ich odniesieniem do rzeczywistej jakości zdjęć. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie..

 3. Szymon Marcjanek pisze:

  @romies:

  Co trybu filmowego, to powiem tak – HX9 jest świetnie przygotowany do bycia alternatywą kamery, jeśli jednak interesuje Pana głównie nagrywanie filmów pod kątem odtwarzania na komputerze, to być może nie zauważy Pan aż tak dużej różnicy pomiędzy oboma kompaktami. Co innego, jak w grę wchodzi odtwarzanie na TV – tutaj już różnica może być warta dopłaty.

  Co do pozostałych punktów, to HX9 dysponuje mocniejszą i skuteczniejszą lampą błyskową, a jej ulokowanie jest sprzyjające właściwemu (jak na możliwości takiego aparatu) doświetleniu kadru. Bardzo przydatna jest również opcja łatwej korekty ekspozycji przez tryb HDR, bez ryzyka osiągnięcia przerysowanego ujęcia. To duży plus dziewiątki. Na pozostałe punkty specyfikacji nie kładłbym specjalnego nacisku – jeżeli powyższe argumenty nie przekonują Pana, wydaje mi się,że powinien Pan sięgnąć po HX5.

  Pozdrawiam

 4. romies pisze:

  A jak sytuacja ma się w przypadku porównania HX5 z HX9? Czy warto dopłacić te kilkaset złotych w zamian za wysuwaną (czy to znaczy lepszą?) lampę błyskową, oraz mocniejsze parametry? Mocną stroną HX9 jest nagrywanie filmów HD-a jak jest z HX5 -czy jakość nagrywanych przez oba aparaty filmów różni się pod względem jakości? Najbardziej jednak zależy mi na dobrych zdjęciach w kiepskich warunkach oświetleniowych-wnętrza pubów, wieczorne spacery. Na opcji 3D i większym zoomie mi nie zależy. Bardzo proszę o radę.Który aparat wybrać?

 5. Szymon Marcjanek pisze:

  @t.oporny

  Osobiście nie sądzę, by warto było dopłacać. Fakt, w HX7 mamy większą matrycę (nie tylko w sensie rozdzielczości, ale i fizycznego rozmiaru) i ulepszony wyświetlacz, który sprawia wrażenie czytelniejszego, ale czy jest to warte 300 zł? Chyba, że dla opcji zdjęć 3D, które faktycznie prezentują się w HX7 niczego sobie 😉

  Pozdrawiam serdecznie

 6. t.oporny pisze:

  jak sądzicie, czy warto zamiast HX5 dopłacać (~200-300pln) by kupić jego następcę, czyli DSC-HX7? Ta większa rozdzielczość matrycy i kilka dodatkowych funkcji robi różnicę dla przeciętnego użytkownika? A może dla nieco zmienionej obudowy? ;]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama