, Lustrzanki Newsy

Kultowy Zenit powróci?

fot. Shevchenko Alexander/Flickr CC

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “Kultowy Zenit powróci?”

 1. Błażej pisze:

  Zenit cieszył się popularnością w demoludach bo nie było zbyt dużego wyboru i tylko dlatego. Porządny sprzęt to były aparaty Zorkij. Sam jeszcze kilka lat temu fotografowałem Zorką 6 ale zaczęła zacinać się migawka pod koniec przebiegu i przez to prześwietlało 1/10 kadru (na oko 1/10). Warto jednak wiedzieć, że to model z roku 1960 więc wytrzymał bardzo długo. Być może czyszczenie i smarowanie jej jeszcze pomoże.
  Co do Zenita to jeśli będzie cyfrowy, obstawiam takie „wskrzeszenie” jak na naszym podwórku gdzie projektuje się mniej więcej kształt i wygląd zostawiając logo czy nazwę z dawnych lat, a resztę dopracowują i produkują na zamówienie Chińczycy.

 2. roburzwyciezca pisze:

  No błagam… niedługo okaże się, że Smiena 8M była kultowa, i też wróci żeby złoić skórę Leice. To były JEDYNE w miarę dostępne lustrzanki, które taka Praktica lała ile wlezie- ale na Praktice trzeba już było wydać baaardzo wiele, nie mówiąc o czymkolwiek z Pewexu (takie Minolcie np.). Kultowość nie oznacza że trzeba modlić się do każdej staroci.

 3. Użytkownik Zenita pisze:

  Normalne jaja. Zenit i produkt luksusowy!

 4. grzesiek pisze:

  A w jakiej wersji…..?
  Cyfrowej czy analogowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama