środa, 5 sierpnia 2015, Szymon Marcjanek

Jaki obiektyw do lustrzanki Canon 760D / 750D / 700D / 100D?

Sigma 24-70 mm f2.8 IF EX DG HSM
Sigma 24-70 mm f2.8 IF EX DG HSM

0 odpowiedzi na “Sigma 24-70 mm f2.8 IF EX DG HSM”

 1. Błażej pisze:

  Miałem kiedyś taki prosty program, który podliczał z EXIF parametry wszystkich zdjęć na dysku lub w wybranych partycjach, folderach. Było to doskonałe narzędzie dla fotografa, który nie może się zdecydować jakich ogniskowych najbardziej potrzebuje. Wystarczyło spojrzeć w jakich zakresach wykonuje się najwięcej zdjęć. Wiedziało się czy raczej tele czy też szeroki kąt.

  Ze szkieł do makro najlepiej kupić te z dłuższą ogniskową czyli jak tu 105 mm. Z szerokich kątów nie widzę tu Sigmy 10-20. Sam posiadam od kilku lat to szkło (wersja 1) i miałem pecha bo trafiłem na jedno z tych loteryjnie źle wykonanych. Była już kiedyś w serwisie razem z aparatem ale niewiele i nie na długo to pomogło. Są poważne problemy z pełną ostrością w kadrze na ogniskowych 10-18 mm. Dlatego obiektyw leży i używam go bardzo rzadko. Może jednak Sigma poprawiła jakość w wersji 2 (czyli f 3.5) więc nie będę całkiem odradzał bo całkiem przyjemny ma zakres ogniskowych.
  Ogólnie z Sigmami i innymi obiektywami zewnętrznych producentów warto uważać i poważnie sprawdzić przed zakupem podpięte do swojego aparatu. Sam nie używam systemu Canona ale z mojej praktyki wynika, że bez większych obaw można kupować szkła systemowe (to samo powiedział mi kiedyś pewien zawodowy fotograf /nie taki od kotleta w Koziej Wólce/). Powtarzam więc, że nie odradzam absolutnie Sigmy czy Tamrona, Samyanga, tudzież innych zewnętrznych producentów ale zalecam sprawdzać dobrze przed zakupem i po nim.

 2. Darek Sparrow pisze:

  Chętnie zobacze takie coś jeśli chodzi o nikony… sam mam d3300+18-55 VRII kitowy i dokupiony 55-200 VR, jestem zainteresowany dalszą rozbudową w strone np szerokokątnej stałki.
  Jeszcze jedno to to ze najchętniej zobaczyłbym taki tekst odnośnie obiektywów używanych i jakieś widełki cenowe i na co zwracać uwagę, bo nie oszukujmy się rynek wtórny obiektywów to dla mnie i wieu innych fotoamatorów jedyna szansa rozbudowy i rozwoju. pzdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama