Sony ogłosiło dwie nowości dla użytkowników systemu Alpha i tym razem nie są to kolejne body czy obiektyw, tylko rzeczy, które ratują sprzęt, gdy pogoda postanawia spłatać figle.
Od grudnia pojawi się osłona przeciwdeszczowa na aparaty Alpha, a od stycznia torba na superteleobiektywy. Nowości głównie dla fotografów, którzy latem stoją w błocie na żużlu, a zimą walczą z zawieją w lesie, próbując złapać sikorkę w locie.
Osłona przeciwdeszczowa na długie godziny pracy w deszczu
Nowa osłona została zaprojektowana po to, żeby aparat nie umarł podczas deszczu czy śniegu. Producent użył oddychającego materiału, który ma przepuszczalność pary wodnej na poziomie 20 000 g/m² na dobę.
Mamy przezroczyste okienko, więc można widzieć wizjer, ekran i przyciski i pasek mocujący, żeby szybko ją wrzucić na aparat, po zwinięciu mieści się w swoim pokrowcu. Osłona pojawi się w dwóch kolorach – czarnym i białym i dwóch rozmiarach: LCR-EL (duży) i LCR-ES (mały). Na półki sklepowe trafi w grudniu tego roku.
Torba na superteleobiektywy
Nowa torba na superteleobiektywy α pozwala lepiej zabezpieczyć sprzęt przed pyłem i porysowaniem. Dzięki stożkowej formie doskonale pasuje do zgodnych obiektywów Sony i świetnie uzupełnia ofertę akcesoriów ułatwiających fotografowanie sportów plenerowych, ptactwa i dzikiej przyrody.
Można ją trzymać w ręku, na ramieniu albo przewiesić, szeroki zamek ułatwia szybkie wyjęcie obiektywu. Wewnątrz jest pasek, który ratuje sytuację, jeśli torba się otworzy w najmniej odpowiednim momencie.
Torba będzie dostępna od stycznia 2026 w trzech rozmiarach: LCS-LTL (duża), LCS-LTM (średnia), LCS-LTS (mała).
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.










Dodaj komentarz