REKLAMA TP
piątek, 17 sierpnia 2018, Szymon Marcjanek

Czy warto kupić CorelDraw Graphics Suit 2018? (recenzja)

trace 1
fot. fotoManiaK.pl

0 odpowiedzi na “trace 1”

 1. Anna Stefanska pisze:

  Według mnie nie warto kupować cokolwiek od firmy Corel. Zakupiliśmy dla synów – technikum graficzne – wersję Corel dla uczniów . Program bez problemu dał się zarejestrować na stronie. Zgodnie z licencją mieliśmy prawo do zainstalowania go na 3 komputerach . Wszystko było ok . Po jakimś czasie (rok może dłużej) zaczęła wyskakiwać informacja że mamy nielegalne oprogramowanie – zalogowaliśmy sie na stronie producenta na nasze konto – figuruje że mamy zarejestrowany dany produkt. Wiec napisaliśmy do firmy Corel aby wyjaśnić sprawę,. Dowiedzieliśmy się, że numer figuruje na liście numerów pirackich i że musimy nabyć kolejną legalną wersję oprogramowania. To jakaś farsa nabyłam produkt – ZAREJESTROWAŁAM – czyli utwierdziło mnie to w przekonaniu że wszystko jest ok – i mam kupować drugi? Ewidentne wyciąganie pieniędzy od klienta. Na pytanie jak to możliwe że jeden numer został podobno zarejestrowany na kilku kontach nie uzyskaliśmy odpowiedzi

  • adam486 pisze:

   gdzie Pani kupiła tego corela?? na allegro w promocji za pół ceny?

   • Anna Stefanska pisze:

    A co to ma do rzeczy? Gdyby produkt był „lewy” to nie powinnam móc go zarejestrować. Od razu przy rejestracji powinna wyskoczyc mi informacja ze coś jest nie tak abym mogła w razie czego pociągnąc do odpowiedzialności sprzedawcę.

    P.S. Produkt kupiony po normalnej cenie u autoryzowanego sprzedawcy – wersja dla ucznów.

    • adam486 pisze:

     normalna cena to jest jak się kupuje na stronie corela https://www….aw.com/pl/ i tam mamy gwarancję zakupu legalnego oprogramowania. sprzedawcy pośrednicy np. na allegro potrafią sprzedać ten sam numer seryjny kilka razy żeby zwiększyć zyski. po zakupie jak Pani zarejestrowała produkt wszystko działało. jednak sprzedawca rok później prawdopodobnie sprzedał znowu ten sam program i wysłał ten sam numer seryjny komuś innemu. proszę reklamować u sprzedawcy. jakby Pani mogła to proszę podać konkretne źródło gdzie Pani kupiła tego corela

     • Anna Stefanska pisze:

      Bzdura – jeśli ja zarejestrowałam produkt – przy instalacji programu musze oprócz klucza podać login i hasło do konta w corel i na stronie corela mam zarejestrowany numer – loguje sie na konto i on tam figuruje. Sprzedawca po zgłoszeniu problemu odesłał mnie do firmy corel – i to oni powinni załatwic sprawe w bardzo prosty sposób – zablokować program na tych komputerach na których jest uruchomiony bez mojego konta u nich.

      I prosze nie pisać bzdur że strona corela to jedyne miejsce gdzie mozna nabyć program bo jest on sprzedawany przez sieć dystrybutorów. Wiec jeśli nie ma Pan nic sensownego do powiedzenia w temacie (rozumiem że broni Pan firmy będąc z nią w jakiś sposób związany) to proponuje zakończyć tę bezowocną dyskusje.

      Dodam jeszcze , że podejrzewanie sprzedawcy o nieuczciwośc bez jakichkolwiek dowodów jest chyba trochę nie w porządku. W sieci jest pełno generatorów kluczy do programów firmy corel i moze ktos wygenerował taki klucz jak ja posiadam. I chyba po to jest rejestracja produktu( a przynajmniej powinna być) i powiązanie go z kontem firmy corel aby zabezpieczyć klientów przed taką sytuacją. Jakim cudem udało siękomuś zainstalować i aktywować mój klucz skoro jest on powiązany z moim kontem? Jak dla mnie firma postawiła mnie na równi z oszustami i nie wykazała nawet odrobiny dobrej woli aby pomóc mi w zaistniałej sytuacji. Próbowała tylko wyciągnąc ode mnie kolejne pieniądze na kiolejna kopię programu.

     • adam486 pisze:

      gdzie Pani kupiła tego corela? konkretnie bez lania wody

     • Anna Stefanska pisze:

      A kim Pan jest że mam Panu podawać takie dane? Jaja sobie Pan robi?Może jeszcze swój pesel i numer dowodu mam podac? Mąż ma działalność – serwis i sklep komputerowy i kupił u dystrybutora. I po raz kolejny napiszę – CO MA DO TEGO MIEJSCE ZAKUPU???!!!! – JEśLI KUPIŁABYM PIRACKI (a napewno nie) DLACZEGO FIRMA COREL POZWOLIŁA GO ZAREJESTROWAĆ? DWA – JAKIM CUDEM KTOś MÓGŁ AKTYWOWAĆ MOJEGO CORELA BEZ DOSTEPU DO MOJEGO KONTA W COREL? I TYLE W TEMACIE.

     • adam486 pisze:

      teraz rozumiem czemu pracownicy corela nie chcieli Pani pomóc 🙂 jak taki problem jest podać źródło oprogramowania to na bank było kupione na allegro od oszustów 🙂 kupiła Pani ORYGINALNY klucz ale potem został on SPRZEDANY/UDOSTĘPNIONY kolejnym osobom. program PRZY KAŻDYM URUCHOMIENIU wysyła dane na serwer i weryfikuje ile osób ma go zainstalowanego u siebie. nie ma znaczenia, że go Pani zarejestrowała, rejestruje się po to by odzyskać klucz w razie zgubienia. jeżeli serwer wykryje, że program jest zainstalowany na większej ilości komputerów niż przewiduje licencja A TAK BYŁO W PANI PRZYPADKU TO wysyła informacje zwrotną do Pani komputera i blokuje jego działanie. Corel na pani komputerze od tej pory JEST TRAKTOWANY JAKO PIRACKI. firma corel w ten sposób walczy z piractwem bo było wiele osób które wyłudzało licencje na różne sposoby. Powtarzam Pani konto w corel jest tylko po to by odzyskać klucz w razie zgubienia, nikt nie musiał mieć do niego dostępu żeby aktywować corela, wystarczył mu serial key. PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE GENERATOR SERIALI WYGENEROWAŁ PANI KLUCZ JEST JAK 1 DO BILIARDA MILIONÓW.

     • Anna Stefanska pisze:

      Proszę iść się leczyc -corel w wersji box kupiony w abc data – jakby pan nie wiedział chyba najwieksza hurtownia komputerowa w polsce – wiec to co Pan pisze to kompletne bzdury – a firma corel ma po prostu w D… klientów

      A jak ma pan takie zdolnosci jasnowidzenia – „na bank pirackli” to mozę niech Pan wytypuje 6 w totolotka. I kończe tę bezowocną dyskusje – nie cierpie jak ktoś mnie traktuje jak skonczego debila – na marginesie podaję sprawę do rzecznika praw konsumenta – zobaczymy jak on sie ustosunkuje – mam fakture zakupu i sam program – I NA PEWNO NIE JEST PIRACKI

     • adam486 pisze:

      firma abc data już nie istnieje, zniknęła z rynku i nie dystrybuuje już oprogramowania komputerowego. miała Pani pecha kupując towar u nich, wyegzekwowanie roszczeń będzie bardzo trudne wręcz niemożliwe. Powtarzam Pani jeszcze raz, że w chwili zakupu nabyła Pani ORYGINALNĄ LICENCJĘ ale później została ona sprzedana większej liczbie osób i w konsekwencji została zablokowana.

     • Anna Stefanska pisze:

      Hmmm … to ciekawe jakim cudem mąż robi nadal u nich zakupy? Firma ABC Data przekształciła się w Interlink i nadal funkcjonuje . A co do sprzedaży mojej licencji kilka razy – pracownicy interlinku muszą mieć w takim razie zdolności jasnowidzenia albo czytania przez zamkniete opakowania.
      Kolejne bzdury – więc kończę te konwersacje

     • adam486 pisze:

      i co tam w tym interlinku kupuje ziemniaki? bo oprogramowania już nie sprzedają ciekawe czemu

 2. Anna Stefańska pisze:

  Nie wiem czemu ma służyć rejestracja produktu – napewno nie ochronie konsumenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama