czwartek, 2 lutego 2017, Dominik Patoła

Jak zrobić dobre zdjęcia na aukcję na Allegro?

książka
fot. fotoManiaK.pl
 • janeczek

  Bardzo przydatny poradnik, akurat niedawno zainwestowałem w dobrego Lumixa, bo prowadzę sklep internetowy i cały czas staram się rozwijać. Dzięki wielkie! 🙂

 • buszmen

  Allegro? Kto tam jeszcze sprzedaje?! Niech przestaną okradac klientów to ludzie nie będą uciekali na Aliexpress!!!!

 • http://www.fotomaniak.pl/ Dominik Patoła

  Myślę, że jako ilustracja opisu aukcji spokojnie mogą znaleźć się tzw. „zdjęcia lifestylowe”. Poza tym, oprócz Allegro są jeszcze serwisy typu OLX czy Gumtree. A nade wszystko – sposób z wykorzystaniem białego pudełka z Ikei z pewnością zapewni Wam białe tło. 😉

 • Olka

  Ale to chyba poradnik dla prywatnych osób, bo firmy maja takie wytyczne, ze nie mogą sobie pozwolić na nic, niż tylko wizualizację przedmiotu na biały tle – bez jakichkolwiek dodatków na zdjęciu (nawet telefonu by pokazać na nim etui….)

 • Błażej

  Faktem jest, że sprzedający w różnych miejscach, na różnych portalach prezentują czasem takie zdjęcia, ze produkt wygląda gorzej niż w rzeczywistości. I nie jest to tylko nasza krajowa przypadłość. Jestem na rynku zegarków używanych i widzę co prezentują niektórzy. Niezły, dobry zegarek na ich zdjęciach wygląda jak plastikowy szmelc, który dodawali do gumy do żucia. Albo stary, vintage’owy zegarek w świetnym stanie na fotce prezentuje się jakby korozja zjadła w nim wszystko, a to tylko szum matrycy postrzępił fragmenty obrazu.
  Są też przeciwne strony. Ludzi, firmy handlujące używanym sprzętem, które/którzy potrafią używany, dwudziestoletni zegarek tak sfotografować, że wygląda lepiej niż nowy w sklepie.

 • aleks

  przeciez teraz ma byc biale tlo – artykul moze i przydatny ale pare m-cy temu

 • jankoo

  Ważne jest aby się trzymać regulaminu allegro. A wg niego zdjęcie ma wyglądać inaczej

  • Konrad

   Dokładnie, sekcja „Wybierz odpowiednie tło” w odniesieniu do allegro obecnie jest mało przydatna.


reklama