, Aparaty kompaktowe Bezlusterkowce Lustrzanki TOP-10

Jaki aparat do nagrywania filmów? TOP-10 (zima 2021)

TOP aparat do filmowania 2020

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Raoul Duke

  A jakieś tańsze propozycje dla niej zamożnych amatorów? Chodzi głownie o to, że kamerą za 1700 zł uzyskamy naprawdę bardzo dobry obraz, ale przydałby się sprzęt co także zrobi dobre zdjęcie.

  • Dominik Patoła

   Za kilka dni pojawi się TOP budżetowych aparatów do filmowania. 🙂 Zajrzyj do nas!

 • Dawid

  Warto kupić X-H1? Dodam że kręcę tylko filmy z wakacji ..jakieś wypady .. nie potrzebuje klipow dłuższych niż 5 min. Kto się może wypowiedzieć co do tego sprzętu wady / plusy.
  Ile wytrzymuje bateria przy 4K i ile przy FHD ?
  Posiadam Gimbal feiyutech ak2000 wiec na stabilizację w aparacie nie zwracam tak uwagi.
  Chciałem kupić aparat i kamerę w jednym bo nie chcę nosić 2ch rzeczy na raz ..oraz żeby w miarę dobrze robił foty i nagrywał filmy .
  Do to dej pory miałem lustrzankę canona EOS650D do robienia zdjęć

  • Mariusz Ptasiński

   W systemie Fuji X-T3 ma bardziej zaawansowane opcje video i lepszy autofocus. Baterie są raczej kiepskie, ale można zasilać aparat przez gimbala.

 • Dawid

  Warto kupić X-H1? Dodam że kręcę tylko filmy z wakacji ..jakieś wypady .. nie potrzebuje klipow dłuższych niż 5 min. Kto się może wypowiedzieć co do tego sprzętu wady / plusy.
  Ile wytrzymuje bateria przy 4K i ile przy FHD ?

 • ancia 23

  canon g7x mII super aparat , bardzo dobre filmy, dla amatora , czy do vloga .. 90 % twórcow na youtube uzywa tego canona i jest bardzo zadowolona , do amatorskich filmow z wakacji itp idealny aparat , przy ty,m prosty mały lekki

 • Acze

  aha a jeszcze dlaczego wydaje kilkadziesiąt produkcji ?, bo pracujemy ekipą, i jako jedna marka wydajemy dużo.

 • Acze

  czuje jakiś ból dupy z Pana strony.
  Nie mam obowiązku się tłumaczyć publicznie kim jestem.
  Możliwość nagrania ciągiem nie była nawet dostępna w canonie c200 – tydzień temu wyszedł update.
  Film nie polega na nagrywaniu ciągiem jak Janusz na stojaku. a na kręceniu sekwencjami, tak czy inaczej Pana ból dupy nie warty jest roztrząsania tym bardziej że od dawno używam Sony Hack…

  Dodam tylko że nie pracuje tylko i wyłącznie na sony a wielu różnych kamerach i urządzeniach – zależy ile klient ma kasy, co trzeba kręcić, rodzaju produkcji.. czasami używam Reda i Phantoma a czasami styknie nawet a6300 czy a7s ii.
  Jak bym kręcił reportażowe wesela to nagrywanie ciągiem przydało by się w kościele, ale że jak już robię wesele to część ceremonii składa się z 2-7min to nie płacze po necie że sony ma tylko 30min 🙁 :(.

  Pozdro i przestań marudzić.

  • http://www.qsgroup.eu QS-GROUP

   Panie, pierdolicie po amatorsku

 • Benek Gametales

  A mam pytanie jak w tej kwestii „filmowanie” wypada Lumix GX800

 • Hans Kasza

  Moje testy video sprzętu jaki posiadam prywatnie

  Sony CX625 Handycam oraz zwykły iPhoneSE

  https://www….J_aiVhs9VQ

 • Wik tec

  Lumix gx80 ma matrycę 16mpx i w internecie jest dostępny hack z cinelike d i cinelike d.

 • Michał Skrzypiec

  Sony A7s ma limit czasu nagrania ustawiony na 30 min. To dyskwalifikuje to urządzenie jako sprzęt video. Zresztą poza Panasonicami wszystkie inne firmy tak mają. Dopóki to ograniczenie istnieje proszę nie pisać o tych urządzeniach jako kamerach, bo nimi nie są. Jak sobie wyobrażacie filmowanie koncertu lub przedstawienia i ciągłego pilnowania czasu ? Warto by o tym , z czystej przyzwoitości wspomnieć przy opisywaniu „zalet” tych aparatów.

  • Acze

   rozwalił mnie ten tekst 🙂
   Mam wrażenie że jesteś takim Staśkiem rejestratorem :).

   Od 2 lat mam a7s ii ,wcześniej canony, a jeszcze wcześniej kamerungi.
   Rocznie wydaje kilkadziesiąt produkcji z czego 80% z nich to bardzo drogie komercyjne filmy.
   A ograniczenie 30min dało się od zawsze zdjąć w 1minutę.

   • Damian

    Zgadzam się w pełni z Acze.
    Nie znam żadnej produkcji amatorskiej czy profesjonalnej gdzie nagrywana scena była by dłuższa nić kilka minut (chyba że mówimy o takich rzeczach jak nagrywanie filmów w kinie, czy repertuaru w teatrze).
    Reklamy, filmy promocyjne, śluby (moich kuzynów), czy wesela u mojej rodziny… nigdy jak wynajmowali zewnętrzną formę nie widziałem scen dłuższych niż kilka minut.
    Racja, przydaje się w takich momentach nagrywanie ciągłe aby nie umknęła scena jakaś ale to jest mało prawdopodobne.
    Nawet w filmach dla dorosłych średnio to wynosi około 20 minut.
    Jeśli się mylę to podajcie mi przykłady gdzie kręci się dłużej niż 30 minu JEDNĄ SCENĘ.

    • Tomek S

     MYLISZ SIĘ. Jeden z kilku przykładów: „Rosyjska arka” 2001r. to dzieło jednego z najważniejszych rosyjskich reżyserów ostatnich lat, Aleksandra Sokurowa, twórcy „Matki i syna” oraz „Molocha”. Film przedstawia w jednym ujęciu 300 lat carskich rządów. Bohater
     filmu, współczesny reżyser jakimś cudem znajduje się w Ermitażu na początku XVII wieku. Spotyka tu cynicznego francuskiego dyplomatę i razem ruszają w podróż w czasie, która kończy się w latach obecnych.
     Podróżując przez Ermitaż, napotykają historyczne postaci z ostatnich dwustu lat i są świadkami zadziwiających scen, rozgrywających się w imperium carskim.
     Film jest rodzajem spaceru po Muzeum Ermitge w Sant Petersburgu, które zajmuje znaczną część carskiego Pałacu Zimowego. Sokurow pokazuje widzom ekspozycję malarstwa, rzeźby oraz wydarzenia historyczne, które miały tam miejsce.
     Przez 90 minut zostaje zachowana pełna jedność miejsca i
     akcji. Kamera wędruje w jednym ujęciu przez komnaty Pałacu, a jednocześnie ukazuje historię Rosji od XVIII wieku po współczesność.

 • a

  No sorry, ale 10-15 tys. nie jestem w stanie dać za aparat do filmowania. Można o test dla osób normalnych w graniacach 2-4 tys?

  • http://www.fotomaniak.pl/ Dominik Patoła

   Może warto zajrzeć na kolejne strony, a nie tylko na pierwszą. Wtedy okaże się, że znajdziesz również modele za 2-3 tys.

  • Wiktoria Larus

   Generalnie za 5000zł może troszkę mniej można już kupić dobry aparat do filmowania. W sklepie e-oko.pl obsługa potrafi bardzo dobrze doradzić i opowiedzieć o aparatach i właśnie dzięki nim nabyłam swoje cacko i jestem z niego bardzo zadowolona 🙂

  • Wiktoria Larus

   Tak jak Ci pisałam (ale nie wiem dlaczego komentarz się nie wyświetlił) w sklepie e-oko.pl na pewno doradzą Ci jaki aparat do filmowania jest najlepszy co do budżetu to za 5000zł można już kupić bardzo dobry sprzęt:)

 • https://plus.google.com/106049173836127088180 Maja Pardyka

  Z testów na branżowych portalach wynika, że Panasonic FZ2000 ma szansę strącić swojego krajana gh4 z pierwszego miejsca najlepszych filmujących aparatów. A wy dołozyliście kolejne 😉


reklama