Jedną z podstawowych cech, wyróżniających aparat kompaktowy, powinna być prostota obsługi. Tak się jednak składa, że w obecnej dobie producenci często o tym zapominają i w efekcie powstają urządzenia zaskakująco potężne jak na swoje rozmiary, ale także, niestety niełatwe w obsłudze. Samsung wyszedł więc z inicjatywą, by stworzyć kompakt tak łatwy w użytkowaniu, że nawet małe dziecko sobie z nim poradzi. I tak powstał model koncepcyjny – Blossoms DPS.
Przyznać trzeba szczerze, sądząc po projekcie, mamy tu do czynienia z wynalazkiem zaiste nietypowym. Ekran dotykowy, przyjazne menu i zaledwie kilka, bardzo prostych przycisków funkcyjnych, zapewnić ma pełną i bezproblemową obsługę kompaktu. Zrobione zdjęcia możemy oglądać na ekranie monitora przez port USB, ale to nie wszystko. Producent zaimplementował bowiem pełne wsparcie do obróbki cyfrowej, w efekcie czego, możemy dokonywać operacji na zdjęciach używając specjalnego, zazwyczaj ukrytego wewnątrz obudowy, dotykowego kontrolera. Dzięki temu, jednym ruchem zmienić można wielkość pędzla albo siłę nacisku. To sprawia, że zabawa ze zdjęciami staje się niezwykle prosta, nawet dla osoby nie mającej zielonego pojęcia o edytorach grafiki.
Jeśli do tego wszystkiego dołożymy bardzo interesująco zaprojektowaną obudowę i dużą funkcjonalność (aparat potrafi nagrywać video, posiada wszelkie standardowe usprawnienia programowe itp.), to naprawdę szykuje się tutaj niezły bestseller. Zwłaszcza, że na rynku do tej pory nie pojawiło się nic, choćby z grubsza podobnego. Pozostaje inżynierom Samsunga pogratulować kreatywności i cierpliwie czekać na finalny produkt. Warto!
Źródło: Yankodesign













