Jedną z najmniej rewelacyjnych nowości wśród ostatnich zapowiedzi firmy Samsung, jest bardzo prosty model ES17, kierowany do najmniej wymagających miłośników fotografii. Choć nie może poszczycić się żadnymi wyjątkowymi parametrami, jego cena jest niska. A to na rynku zawsze jest zaletą.
ES17 zbudowano na bazie matrycy o rozdzielczości 12 Mpix oraz uzbrojono w obiektyw trzykrotnym przybliżeniu (odpowiednik dla filmu 35 mm wynosi 35-105 mm). Niestety nie znajdziemy tutaj żadnych wodotrysków, aparat prezentuje się bardziej niż skromnie. Na pewno brak optycznej stabilizacji obrazu (znajdziemy tutaj jedynie jej cyfrowy ekwiwalent), nie wiadomo też jak z resztą podzespołów, producent nie podał bowiem żadnych bliższych danych dotyczących wyświetlacza, możliwości nagrywania video czy pakietu oprogramowania (wzmianka prasowa mówi jedynie o trybie Beauty Shoot i funkcji rozpoznawania twarzy). Jak widać więc, na tle swoich potężniejszych braci z serii PL (także zapowiedzianych przez Samsunga – pisaliśmy o tym tutaj) kompakt nie wygląda najlepiej. Za to jego cena jest bez wątpienia na tyle atrakcyjna, że przyciągnie wielu klientów. Wszyscy chętni znajdą go w sklepach już w sierpniu, w sugerowanej cenie 89 £ (nieco ponad 450 zł). Samsung ES17 można znaleźć tanio w porównywarce Ceneo w cenie od 309 zł tylko w jednym sklepie. Zobacz też Allegro.
- Najlepszy kompakt na wakacje według Skąpca
- Ranking aparatów cyfrowych - kwiecień 2010
- Ranking cyfrowych kompaktów - kwiecień 2010
- Łowcy promocji - maj w sieci Komputronik
- Łowcy promocji - maj w sieci RTV Euro AGD
- Łowcy promocji - kwiecień w sieci Alsen
Źródło: Samsung













8 komentarzy
bmw5005 | 25 gru 2009
samsung es 17 bubel nie warty nawet 100 zl
tomek | 3 kwi 2010
podzielam zdanie przedmowcy. mam pytanie! gdzie moge dostac kabelek a/v do tego modelu? i gdzie gniazdo jest? w instrukcji jest ze w miejscu gdzie gniazdo usb, a tam tylko te usb i wejscie zasilania 3.3V.
Prosze o rade/pomoc
Dajen | 23 lip 2010
Moim zdaniem to dobry aparat mam go od Wigili i nienażekam
dawid | 31 sie 2010
mam ten aparat ponad 2 miesiące i jestem zadowolony.. Mam pytanie do jego użytkowników.. czy tym aparatem można robić czarno-białe zdjęcia?? jeśli tak to gdzie to znaleźć?? proszę o szybką odpowiedź
kasia | 14 wrz 2010
Hej Dawid,
Opcję czarno-białych zdjęć ustawia się następująco:
1. Przechodzisz do menu
2. Funkcje
3. Wybór stylu zdjęcia
4. Wybierasz odpowiednią kolorystykę (czarno biały ma oznaczenie CL)
Dawid | 26 paź 2010
mam pytanie : czy tym aparatem można robić zdjęcia bez użycia lampy błyskowej ?? jeśli tak to jak się to ustawia ?? proszę o odpowiedź
Szymon Marcjanek | 26 paź 2010
@Dawid
Oczywiście że można. Służy do tego przycisk przejścia w lewo (na krzyżowym manipulatorze). Brak lampy to ikona przekreślonej błyskawicy w kółku.
Podczas korzystania z ustawień DIS, Pejzaż, Zbliżenie, Tekst, Zachód, Świt i Fajerwerki (oraz w trybie filmowym) – lampa automatycznie jest blokowana w pozycji OFF.
Pozdrowienia
Crystal | 30 lip 2011
Bzdury, czyste bzdury. Samsung ES17 robi zdjęcia dobre, jestem zadowolona, chociaż przyznam, ze zamierzam przerzucić się na lustrzankę.
Ale jakość zdjęcia zależy też od fotografa… Trzeba umieć je zrobić, skomponować etc…