REKLAMA TP
, Aparaty kompaktowe Bezlusterkowce Lustrzanki TOP-10

Jaki aparat do 3000 zł? Najlepsze lustrzanki i bezlusterkowce

fot. techManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

22 odpowiedzi na “Jaki aparat do 3000 zł? Najlepsze lustrzanki i bezlusterkowce”

  1. Thou pisze:

    Dobijają mnie już artykuły z maniaka. Przykładowo sony a6300 w cenie od 2600 do 3500… tylko nikt nie patrzy, że za 2600 masz samo body, a za 3200-3500 ze szkłem, które kosztuje najmniej 600zł nowe.

    Sam zastanawiam się nad aparatem do okazjonalnego robienia zdjęć i nie wiem czy wybrać a6000, a6300 czy może lepiej np. sony rx100 mark3 lub 4. Przez najbliższe kilka lat i tak obiektywu nie dokupię.

    • Dominik Patoła pisze:

      Ceny podawane są przez system, który pobiera je bezpośrednio z ceneo, stąd takie rozbieżności. Jeśli nie masz zamiaru wydawać kasy na obiektywy, które Sony ma drogie, to zdecydowanie lepiej wybrać kompakt, o którym wspominasz.

    • Erty Qwerty pisze:

      Skoro będziesz robił zdjęcia kitem to może porządną chybrydę

      • Thou pisze:

        Właśnie nad hybrydami się głównie zastanawiam. A6000 mam od dłuższego czasu na oku. Ale cena jest stała od długiego czasu i nic nie spada. A6300 też poniżej 3k nie chcę spaść z kitem. FujiFilm X-T100 wygląda fajnie… cóż brak zdecydowania + niechęć do wydawania tysięcy na obiektywy robi swoje 🙂

    • Patryk pisze:

      Po co wydawać pieniądze na coś ze zmienną optyką skoro i tak nie kupisz obiektywu żadnego? Więc sam sobie odpowiedziałeś na pytanie co kupić. Artykuł jest a przynajmniej powinien być dla ludzi którzy szukają body. Gdyż szklarnie, i tak mają już jakąś albo będą budować, i wiedzą że to będzie kosztować.

  2. ArioX pisze:

    Dla mnie tylko MFT, próbowałem (serio!) wrócić do czegoś większego w tym FF od Sony (A7ii) ale waga sprzętu… ehhh jakby tak dało się w FF mieć tele obiektywy ważące poniżej 300g ?

    • Dominik Patoła pisze:

      Sony i tak pod względem wagi wygrywa z obiektywami do lustrzanek Nikona i Canona, ale fakt, mało nie ważą. 😉

  3. Erty Qwerty pisze:

    Pentax kp do zdjęć pejzaży, przyrody, portretów i nocnych. Wielka gama dynamiczna i świetnie trzyma ISO. Legendarna współpraca z obiektywami manualnymi pk i (przez przejsciówke) m42/m39. Nie polecam dla filmowców.

    • Dominik Patoła pisze:

      Ok, tylko jednak by było budżetowo, dobrze mieć właśnie manualne szkła. Canony i Nikony dają lepsze pole do popisu w kwestii tańszych szkieł.

      • Erty Qwerty pisze:

        Jeśli chodzi o manualne szkła żaden system nie ma lepszego pola do popisu niż Pentax, np. w latach 70 większość firm montowała bagnet pentaxa (chinon, revue, Ricoh, Alpa, porst, niektóre modele: agfa, zenit, cosina, samsung i inne). Do tego dochodzi masa niezależnych producentów robiących szkła pod bagnet k. Ceny są nawet niższe niż równie popularne m42.
        Oczywiście dzisiaj jest to system niszowy. I jeśli o to ci chodziło to szkła z af rzeczywiście łatwiej dostać pod C/nikon, choć osobiście nie narzekam na brak możliwości zakupu, szczególnie przez internet.

        • Dominik Patoła pisze:

          Zgadzam się, obiektywy manualne to generalnie świetna sprawa, ale do wielu zastosowań konieczne są szkła z autofokusem.

  4. J.D. FWS pisze:

    Ciągle się zastanawiam jak upchnąć w 3-wymiarowej otaczającej nas przestrzeni 5 osi stabilizacji….

    • Mariusz Serwa pisze:

      Ruch prosty lewo-prawo, gora-dol + 3 osie obrotu – wiadomo trochę pewnie w tym marketingu ale jakby nie patrzył ruch prosty matrycy „lewo-prawo” a obrót matrycy „lewo-prawo” to dla układu stabilizacji dwie różne rzeczy do ogarnięcia.

  5. Patryk pisze:

    Nikon d7200 a nie 5600 canon to samo D80 w tej cenie jest…

    • Dominik Patoła pisze:

      W rankingu staramy się ująć wiele takich modeli, do których w cenie 3 tys. uda się jeszcze dokupić przynajmniej kitowy obiektyw, stąd często wybieramy tańsze i prostsze opcje.

      • Patryk pisze:

        Rozumiem. Tylko nie rozumiem ludzi którzy kupują lustro za 3000 zł po to żeby robić zdjęcia kitem, i często nie kupują nic innego. Równie dobrze wtedy cyfrówkę dobrej jakości można kupić.

        • Dominik Patoła pisze:

          Zgadzam się. Kupno aparatu z wymienną optyką ma sens tylko wtedy, gdy w dłuższej perspektywie planujemy inwestować w obiektywy. W przeciwnym wypadku lepiej wybrać kompakt lub klasyczny superzoom.

  6. Dżudas pisze:

    Do 3 tyś najbardziej uniwersalny sprzęt to Panasonic fz 1000. Bardzo dobra jakość zdjęć i filmów z dużym zakresem ogniskowej, wspaniałą stabilizacją oraz doskonałym AF. Bez podglądania pikselozy jakość zdjęć nie do odróżnienia od większych matryc. Do systemu m43 lub aps-c trzeba dokupić zestaw drogich obiektywów żeby przybliżyć się jakością do szkła z fz 1000 no i kwestia łażenia po krzakach z torbą szklarni. Nie dziękuję.Już to przechodziłem za czasów lustrzanek analogowych. Jeśli nie zarabiasz na fotografii i nie potrzebujesz drukować dużych zdjęć to zapomnij o m43 i aps-c i zobacz co potrafi fz1000. Pozdrawiam

    • Dominik Patoła pisze:

      Z pewnością jest uniwersalny, ale wielu jednak woli aparaty z wymienną optyką, bo dają możliwość rozbudowy w przyszłości. A mała matryca to nie tylko kwestia szczegółowości, ale też gorszego ISO.

      • Dżudas pisze:

        Dlatego napisałem: zarabiasz na fotografii to kup lustrzankę i koniecznie dobre szkła bo lustrzanka z typowym kitem z zestawu jest bez sensu. Jeśli chodzi o ISO to fz 1000 daje radę do 1600. Dlatego dla przeciętnego fotoamatora taki Panasonic jest idealnym rozwiązaniem. Zresztą wielu fotografów którzy łazili z torbą obiektywów sprzedali cały swój sprzęt dla jednego fz 1000. Polecam poczytać na cameraergonomics czy dpreview.

  7. Ivan Rybalchenko pisze:

    Dlaczego nie widać Nikon D7200 oraz Canon 80D oraz Canon M50?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklama